عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در گفت‌وگو با ایلنا:
در فضای امنیتی امكان رشد احزاب وجود ندارد
همانطور که اصولگرا‌ها انتظار گرفتن حداکثر کرسی‌های مجلس را دارند اصلاح طلبان نیز در این راستا به فعالیت خواهند پرداخت و اصولگرا‌ها باید آمادهٔ رقابت با جناح رقیب خود باشند.

عضو شورای مركزی حزب اسلامی کار گفت: همانطور که اصولگرا‌ها انتظار گرفتن حداکثر کرسی‌های مجلس را دارند اصلاح طلبان نیز در این راستا به فعالیت خواهند پرداخت و اصولگرا‌ها باید آمادهٔ رقابت با جناح رقیب خود باشند.

سیدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار ایلنا بیان کرد: همانطور که آقای روحانی هم اشاره کردند بسیاری از احزاب در ایران در طول سال فعالیت و کار تشکیلاتی ندارند و فعالیتشان معطوف به زمان کوتاهی قبل از انتخابات است.

وی با بیان اینكه در فضای امنیتی امكان رشد احزاب وجود ندارد، ادامه داد: سیاست‌های تنگ نظرانه چند سال اخیر، در ایجاد محدودیت و عدم رشد فعالیت‌های احزاب تأثیر بسیار زیادی داشته است و احزاب حتی اجازه تشکیل جلسات مجمع عمومی را نداشتند و این جلسات به سختی برگزار می‌شد.

حسینی توضیح داد: برگزاری جلسات مجمع عمومی احزاب در چند سال گذشته به شدت امنیتی شده بود و مسلما در چنین شرایطی امکان رشد احزاب وجود نداشت و اکنون با سیاست‌هایی که روحانی پیش گرفته است امید به گشایش در فعالیت‌های احزاب وکادر سازی می‌توان داشت.

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در پاسخ به این سوال که مشکلات مربوط به احزاب را در چه زمینه‌ای می‌بیند؟ پاسخ داد: قسمتی از مشکلات احزاب به نبود زمینه مساعد برای فعالیت برمی گردد و از طرف دیگر مردم و مسوولان کشور ما نیز هنوز به اهمیت کارهای حزبی و تشکیلاتی پی نبرده‌اند همچنین احزاب در نظام گذشته و پس از انقلاب سابقه خوبی نداشته‌اند و این امر در ذهنیت مردم بسیار موثر بوده است.

حسینی نقش آزادی رسانه‌ها را در فعالیت احزاب بسیار مهم دانست و ادامه داد: در دوران احمدی‌نژاد احزاب می‌خواستند روزنامه‌ها و نشریات مخصوص خود را داشته باشند اما با درخواست آن‌ها موافقت نمی‌شد و حتی بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات وابسته به احزاب توقیف شدند.

وی ادامه داد: خبرگزاری‌های عمومی هم خود را ملزم به این نمی‌دانستند که جهت گیری و نظرات احزاب را بیان کنند و با ملاحظه کاری‌های خود نمی‌خواستند که تریبون احزاب باشند و احزاب هم تریبونی نداشتند.

حسینی به توقیف روزنامه اندیشه نو که رسانه حزب اسلامی کار بود اشاره کرد و گفت: درسال گذشته قاضی پرونده نظر مثبتی برای انتشار مجدد روزنامه داشت اما پس از مدتی به ما گفتند که پرونده گم شده و حکم رسمیت ندارد و نمی‌تواند اجرا شود و مانع انتشار دوباره روزنامه شدند.

عضو مرکزی شورای حزب اسلامی کار در مورد جلسات مجمع عمومی این سازمان گفت: طبیعتا باید هر دو سال یک بار جلسات مجمع عمومی برگزار شود اما حزب اسلامی کار فعلا برنامه‌ای برای تشکیل مجمع ندارد.