آیا می دانید کدام کشورها سریعترین اینترنت را در دنیا دارند؟ آیا مکان واقعی آمریکا در این لیست ۱۰ کشور برتر را می دانید؟ جالب است بدانید که آمریکا جزء ۱۰ کشور هم نیست. مرکز تکنولوژی Akami لیستی از ۱۰ کشور که پرسرعترین اینترنت را دارا هستند را معرفی می کند که براساس اطلاعات ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر سال گذشته میلادی تنظیم شده است، در این بررسی ها میانگین کلی جهان در سرعت ۱۵٫۹ مگابیت در ثانیه  محاسبه شده و  میانگین حد نهایی سرعت را در هر کشور مورد بررسی قرار داده است. با هم نگاهی به این لیست ۱۰ تایی می اندازیم :


 

10-سنگاپور : باسرعت ۳۰٫۷ مگابیت برثانیه که تقریباٌ ۲ برابر میانگین جهانی است در این لیست ۱۰ کشور حضور دارد

سنگاپور

۹-رژیم اشغالگر قدس(اسرائیل): با سرعت ، ۳۰٫۹ مگابیت برثانیه است.

اسرائیل

 

8-بلغارستان : سرعت اینترنت دربلغارستان به میانگین ۳۲٫۱ مگابیت برثانیه می‌رسد که نسبت به سه ماه  گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

بلغارستان

 

7-سوئد : سوئد یکی از قطب های اقتصادی بوده و به مراتب انتظار می رود که جزء پر سرعترین اینترنت های جهان باشد. میانگین سرعت اینترنت درسوئد به ۳۲٫۴مگابیت برثانیه می‌رسد که در برابر دیگر کشور های هم تراز خود مثل امریکا  که با سرعت متوسط ۲۹٫۶ مگابیت پیشی گرفته است.

سوئد

۶-بلژیک : سرعت متوسط اینترنت در بلژیک به نرخ ۳۲٫۷ مگابیت برثانیه می رسد. فیلم کمدی Austin Powers in Goldmember در عرض ۶ دقیقه دانلود می شود.

بلژیک

 

5-رومانی : تنها کشوری است در این ۳ ماه اخیر کاهش سرعت داشتند اما با این حال سرعت اینترنت به ۳۷٫۴ مگابیت برثانیه می رسد.

رومانی

 

4-لتونی : سرعت اینترنت در این کشور به حد بالای ۳۷٫۵ مگابیت برثانیه می‌رسد.

لتونی

 

3-ژاپن : ژاپن یکی از کشور های پیشرفته آسیایی می باشد که در زمینه تکنولوژی همیشه جزء برترین ها بوده است.در این کشور سرعت به ۴۲٫۲ مگابیت برثانیه می‌رسد.

ژاپن

 

2-کره جنوبی : شاید به جرات می توان یکی از عواملی که کره جنوبی یکی از کشور هایی باشد که از سرعت اینترنت بالایی برخوردار است علاقه ی زیاد کره ای ها به بازی های آنلاین می باشد.در این کشور مسابقات بازی‌های ویدئویی آنلاین ، رویدادهایی مانند World Cyber Games  و شبکه‌های تلویزیونی مخصوص برای پوشش ورزش‌های الکترونیکی نیز در این کشور برگزار می شود. این کشور برای اینترنتی باسرعت ۱۰۰ مگابیت برثانیه تنها باید ۳۱٫۹۰ دلار به صورت ماهیانه بپردازند و سرعت ۴۸٫۸مگابیت بر ثانیه دارد.

کره جنوبی

 

1-هنگ کنگ : و بلاخره سریعترین اینترنت جهان با سرعت ۵۴٫۱ مگابیت برثانیه است با جمعیت بسیار زیاد برنامه ریزی قوی کشور توانسته رتبه نخست را کسب کند.

هنگ کنگ